Dianik Bross: Ένταξε στον στόλο της το τρίτο φορτηγό πλοίο
Η ναυτιλιακή εταιρεία Dianik Bross Shipping Corporation S.A. (“Dianik”), συμφερόντων της οικογένειας Ματθαίου, σε πολύ σύντομα διάστημα ενίσχυσε τον στόλο της με ένα ακόμη πλοίο.
Πιο συγκεκριμένα, η εταιρεία γνωστοποίησε ότι παρέλαβε στις 26 Ιανουαρίου στο αμερικανικό αγκυροβόλιο Cape Charles το πλοίο μεταφοράς ξηρού/χύδην φορτίου “Anna M”, χωρητικότητας 53100 dwt και κατασκευής του 2009.
Υπενθυμίζεται ότι τον περασμένο Νοέμβριο η ναυτιλιακή εταιρεία ένταξε στον στόλο της το Panamax bulk carrier “Cpt Stefanos M.” (χωρητικότητας 75.513 dwt & κατασκευής του 2008).
Ενώ σύμφωνα με το Equasis στη Dianik ανήκει και το bulk carrier “AG. Nektarios” (χωρητικότητας 53447 dwt & κατασκευής του 2009).